www.kuldnool.ee


TREENINGUD  

TRADITSIOONILINE VIBULASKMINE SOBIB KÕIGILE

Traditsioonilise vibu laskmine sobib tõesti pea kõikidele, sõltumata vanusest, soost ja isegi füüsilisest vormist. Olete laps või juba soliidses eas, pikk või korpulentne, mees või naine, heas sportlikus vormis või pole te juba ammu millegi füüsilisega tegelenud. Vibulaskmisega pole kunagi hilja tegelema hakata.

Alustamine pole raske, sest esmase lasketehnika omandamine on lihtne ja loogiline. Peale paarikümne minutilist algteadmiste omandamist ja mõnede proovilaskude tegemist teie võimetele sobiliku varustuse ja kogenud õpetajate juhendamisel, võite juba suunduda metsarajale loodust ja vibulaskmist nautima ning esimest punktitulemust koguma. Edasi aga jätkub pidev elamuste ja kogemuste kogumine ning uute sihtide saavutamine.

Oleme oma koduleheküljel loonud ka üsna mahuka osa alles vibulaskmisega tutvust tegevatele huvilistele. Vibulaskmist on Interneti vahendusel õpetada üsna raske, kuid usume, et saate nendelt lehekülgedelt hulgaliselt vajalikke baasteadmisi enne kui viburadadele asute. Ja kui vibulaskmine ei ole just Teie kutsumus, siis on nendel lehekülgedel leiduv suurepärane võimalus laiendada oma silmaringi inimkonda tuhandeid aastaid teeninud vibu alal.

Kuigi vibulaskmise maailm on väga mitmekesine, hõlmates pea kõigi rahvaste kultuure ja ulatudes kuni tänapäevaste vibude tehnoloogiliste eripäradeni, keskendume meie oma kodulehel maastiku- ja jahilaskmisele traditsioonilise pika vibuga (longbow). Siiski leidub ka siin piisavalt informatsiooni teiste vibutüüpide ja kultuuride kohta. Püüame ajapikku seda info osa ka laiendada.

Tere tulemast vibulaskmise imelisse maailma!

Juuni treeninggraafik