Uut kodulehel  
EST ENG RUS
Uudiskiri
Reeglid
Klubide karikasarja eesmärgiks on välja selgitada kõige mitmekesisem ja samas ka sportlike saavutuste poolest edukaim klubi.
Hooaja jooksul peetakse KK arvestust 2 sisevõistlusel ja 7 maastikuvõistlusel vastavalt EML kinnitatud kalenderplaanile.

Klubid koguvad punkte kõigis ametlikes IFAA ja FAAE vibustiilides ja vanuse ning soo klassides.
Printsiibiks on see, et mida osavõturohkem on võistlusklass, seda enam on võimalik punkte saada, kuid samas ei oleks ebavõrdses olukorras väiksemad klubid, kellel laskjate rivid lühemad.
Punktisüsteem:
Igas laskmisstiilis ja võistlusklassis jagatakse punkte järgnevalt. Kui klassis osaleb 10 või enam võistlejat
 1. Näide 1. Tüdrukute juunioride klassis osaleb vaid 2 neidu. Siis esimene koht saab 2 punkti ja teine koht saab 1 punkti.
  Näide 2. Võistlustel osaleb vaid üks plokkvibu laskja klassis AMBU C, siis ta toob oma klubile 1 punkti.
  Kommentaar: Nii on võimalik klubil teenida karikasarja punkte ka laskmisstiilide mitmekesisuse eest. Kui plokki laseb näiteks kaks laskjat samast klubist, siis teenib klubi 3 punkti sisuliselt selle eest, et ta on seda laskmisstiili suutnud arendada. Loomulikult tuleb vältida seda, et klubid hakkavad punktijahi eesmärgil endale värbama FITA ridadest mehi, kes ainult seda võistlussarja lasevad. Klubidele punkte toovad võistlejad peavad olema IFAA litsentsiga, ehk siis liikmesklubide täieõiguslikud liikmed.

   

  D 4 võistlejat. Siis AMLB klassis toovad igale klubile punkte 4 klubi paremat võistlejat.
  Näide 2: Meeste longbow klassis osaleb 20 võistlejat. Klubist A 8, klubist B 5, klubist C 5 ja klubist D 2 võistlejat. Siis AMLB klassis toovad klubidele A, B ja C punkte kolm nende klubi paremat võistlejat, klubi D aga peab leppima kahe võistleja punktidega, sest osavõtjate arv sellest klubist jäi alla kolme.
  Kommentaar: Nõnda on klubidel võimalik kavandada erinevaid arengustrateegiaid. Edu toob nii erinevate klasside ühtlane arendamine ja uute laskmsistiilide juurutamine samas ka osavõturohketes võistlusklassides kõrgete sportlike tulemuste saavutamine.