Uut kodulehel  
EST ENG RUS
Uudiskiri
Klubide Karikas

Eesti Maastikuvibu Liit  (EML) otsustas 2003 aasta lõpus käivitada KLUBIDE KARIKA (KK) võistluse, eesmärgiga välja selgitada kõige mitmekesisem ja samas ka sportlike saavutuste poolest edukaim klubi. Tegemist ei ole mitte päris omaette korraldatavate võistlustega, vaid erinevatel ametlikel EML võistlustel, mida korraldavad liikmesklubid, peetakse ka KK punktiarvestust.

2003 aastal kui poole hooaja pealt projekt käivitati peeti vaid kolm KK osavõistlust. KK trofee võitis esimesel hooajal aastaks enda valdusesse Kajamaa Küttide klubi. 2004 aastast käivitus võistlus juba täies mahus.
KK võitjad - 2003 - 2006 Kajamaa Kütid, 2007,2008 Tartu Vibuklubi.

2009 aasta hooaja jooksul lähevad KK arvestusse 2 sisevõistlust ja 7 võistlust maastikul, milledest 2 etappi on vastavalt 3D sihtmärkidesse ja jahilaskmise reeglite järgi ja 5 etappi maastikulaskmise reeglite järgi. Need 9 võistlust peavad selgitama aasta KK võitja.

Loodame, et see võistlussari tugevdab meie klubisid, motiveerib neid oma ridu täiendama ja mitmekesistama harrastatavaid vibustiile. Ka klubliliikmetele annab selline kollektiivse tulemuse saavutamine kindlasti juurde ühtekuuluvustunnet ja klubivaimu tugevnemist.

Usume, et ennast veel klubilise kuuluvuse poolest määratlemata vibulaskjad leiavad endale sobiva koduklubi, kelle eest oma meisterlikus mängu panna. Kui sari startis nelja klubiga, siis alates eelmisest hooajast võistleb KK sarjas juba 6 klubi ja aastast 2009 on EML juba 10 liikemsklubi. 

Loodame et ka 2009 aasta toob EML-i ridadesse mõne uue klubi.

Edu kõikidele klubidele ja nende liikmetele ühe meie maastikuvibu laskmise tähtsaima trofee jahtimisel !