Uut kodulehel  
EST ENG RUS
Uudiskiri
WA 3D CUP

RHM 3D Bowhunting CUP on esimene 3D võistlussari Eestis, mis sai alguse aastal 2005 kandes nimetust Hammerjack 3D Cup. 2005 aastani olime jahivõistluseid pidanud vaid kahemõõtmelistesse pabersihtmärkidesse.

Mitmed meie vibukütid olid aga välismaal kogenud, et kui ehe ja nauditav on kolmemõõtmeliste sihtmärkidega võistlusformaat. Olime juba mõnda aega otsinud võimalust 3D võistluseid ka Eestis korraldada, kuid loomamakettide piisavalt kõrge hind polnud seda plaani lasknud senini teostada. Esmane sarja finantseerimine sai lahendatud firma HAMMERJACK (Hammerjack OÜ) kaasabil koguni kolmeks järjestikuseks aastaks. Nii, et räägime juba traditsioonilisest võistlussarjast, mis on muutunas Jägermeister CUP´i kõrval meie vibulaskjate hulgas üha populaarsemaks ja osavõturohkemaks.
Tulevikus peetakse ka kõik IFAA suuremad bowhuntingu tiitlivõistlused vaid 3D märkidesse. Isegi FITA on alustanud 3D Maailma Meistrivõistluste korraldamisega, rääkimata sellest, et paljudes maades peetakse valdavalt vaid 3D võistluseid.

Ka põhjanaabrid soomlased alustavad Soome 3D Liigaga.

Käima on läinud ka leedukate suurvõistlus 100 3D, mis ootab ka eestlaste rohekt osavõttu.

RHM 3D Bowhunting CUP  punktisüsteem ning võistkondade moodustamine on analoogsed meie laskjatele juba tuttava JMC sarjaga. Sari on vaid veidi lühem koosnedes 6 etapist, millest 4 parema etapi tulemused lähevad lõpptulemusena arvesse. Kuid kõigest lähemalt saate lugeda juhendist ja Kuldnoole uudistest.

2009 aasta muudatustest on veel nii palju, et 2 ja 3nda võistluse laseme FITA 3D reeglite järgi, ühtlasi on need ka eelvõistluseks FITA 3D meistrivõistlustele, mis saab toimuma juuli keskel Estonian Open raameis õhtuse üritusena ja esimese ja 3 viimast võistlust IFAA 2noole ringi reeglite järgi.

Novembriks selgub, kes on tõeline vibujahi kunigas  aastal 2009!?

Ehedaid jahilaskmise elamusi soovib kõigile

Robin Hood Management